החזר מס

החזר מס

החזר מס – הידעתם?

הידעתם כי במשך השנים במס הכנסה הצטברו כ- 750 מיליון ₪ עודפי מס? כסף זה שייך לכם, שכירים אשר מהם נעשה ניכוי מס הכנסה מעבר למקובל בחוק. נתונים מראים כי גובה החזר מס ששכירים בשוק העבודה מקבלים עומד על ממוצע של 7000 ₪ לשנה!

מהו בעצם החזר מס?

החזר מס הוא החזר כספי שמגיע לעובדים אשר בתלושי המשכורת שלהם נעשה ניכוי מוטעה של מס הכנסה, כלומר שילמו מס הכנסה יותר ממה שהיו אמורים לשלם. דבר זה קורה כתוצאה מטעויות חישוב רבות. כמובן שהדבר לא נעשה בכוונה ולרוב טעויות אלו הן לרעת העובד. מקרים אלו קורים בפועל רבות

כיצד מתרחשות טעויות אשר גורמות לניכוי מיותר של מס הכנסה?

כאשר מחשבים את השכר אשר מגיע לכל עובד, במחלקת השכר לא תמיד לוקחים בחשבון בחישוב השכר של כל עובד נתונים רבים שעל פי החוק מחייבים אוטומטית הקלה במס, לדוגמא: האם מישהו מבני הזוג היה בחלק מהשנה מובטל, החלפת מקום עבודה של אחד מבני הזוג, המצאות קופות גמל או תכניות ביטוח לילדים או לאחד מבני הזוג, מסחר בניירות ערך, לידת ילד, קבלת תואר אקדמי, מגורים באזור פיתוח, עובדים חד הוריים או משלמים מזונות, עבודה במקום נוסף ועוד קריטריונים רבים שטבעי שלא כולם יכירו אך בהחלט כדאי לדעת ולשים לב אליהם בכדי שנוכל לדעת אם לוקחים מאתנו מס הכנסה מעבר למה שאנו צריכים לשלם.

2017-07-02 (5)

חבל להפסיד כסף רב שהרווחתם ביושר עקב חששות בלתי מבוססות

יש לכם ספק שאולי גם לכם מגיע? אתם חוששים שלקחו מכם סכום כסף רב במהלך כל השנים? למה לא לפעול לטובת החזר מס המגיע לכם? הרי מדובר בסכומים נכבדים – לא חבל לוותר?
עובדים רבים מונעים מעצמם אפילו את האפשרות לברר את זכאותם להחזר מס הכנסה, מתוך חשש כי מדובר בעיסוק עם סכומי כסף לא קטנים, לא פעם בגלל חשש לגלות חוב ישן או התחשבנות קיימת עם מס הכנסה ואף בגלל חוסר ידע והכרה של המערכת המורכבת הזו הקרויה מס הכנסה. זה הזמן להבין כי מס הכנסה הינו רשות אמינה ומסודרת וכפי שמס הכנסה נוהגים לקחת את הכסף המגיע להם על פי החוק מהעובדים, כך גם הם מחזירים את סכומי הכסף שנלקחו לעובדים בטעות מהמשכורת החודשית. יתרה מכך, מס הכנסה לא יודיע שאתם חייבים לו סכומים אלא רק במקרה שהדו"ח שהוגש לא כלל את כל הנתונים או לא נבדק ביסודיות על ידי גורם המתמחה בהחזר מס.
קחו בחשבון כי רשות המיסים לא תודיע לכם על החזר מס המגיע לכם, מאחר וקיימים עובדים רבים ומחובתו של כל אחד לברר ולבקש את החזר המס. עובדים רבים אשר עושים את הצעד הראשון מופתעים ומגלים כי מגיע להם החזר מס בגובה אלפי שקלים.

כיצד נדע שמגיע לנו החזר? במידה ומגיע מה צריך לעשות?

לא תמיד אנו יודעים שמגיע לנו החזר וגם אם יש לנו ספק, לא תמיד נדע בדיוק את סכום ההחזר. רבים לא מכירים את נוסחאות החישוב, ההתנהלות מול רשות המיסים, אילו מסמכים דרושים לשם החזר מס ומאיפה מתחילים לאסוף את כל הנתונים. לכן קמו גופים שונים שמטרתם לסייע לכל עובד שכיר בקבלת החזר מס. מטרת הגופים היא לעודד את השכירים לקבל את החזר המס, היות ומדובר בתהליך צודק אשר עומד לצדו של העובד. כאשר לא מתחשק לכם לעסוק בביורוקרטיה בעצמכם, תוכלו פשוט לקבל סיוע מגוף מקצועי שמכיר את רזי התנהלות המערכת היטב- מומחה להחזרי מס אשר יעסוק במקומכם בכל הפרוצדורה מול הרשויות ועדיין תוכלו לקבל את המגיע לכם ללא מאמץ מצדכם.

המומחים להחזר מס – 'זהר ראיית חשבון וכלים לניהול נכון'

ב'זהר ראיית חשבון' תמצאו מומחים מהשורה הראשונה בנושא החזר מס שמטרתם להעניק שירות מסור ואמין לכל שכיר ולסייע בתהליך החזר מס מול הרשויות המעורבות. כשבסופו של דבר תקבלו החזר מס המגיע לכם ללא בירורים או כל טיפול אחר מצדכם.
התקשרו עוד היום ל"זהר ראיית חשבון וכלים לניהול נכון", או השאירו פרטים כאן באתר לקבלת החזר המס המגיע לכם ונחזור אליכם בהקדם.

 

Share this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *