גיוס אשראי לעסק

גיוס אשראי לעסק – איך עושים את זה נכון?

כל עסק זקוק לתזרים מזומנים שוטף ותקין המאפשר לו להתקיים ומהווה את החמצן עבורו.
מזומני העסק הינם הרכיב החיוני ביותר במחזור הפעילות ומשמשים לתשלום חשבונות, רכישת מוצרים, תשלום משכורות וכו'.

הבעיות מתחילות כשהעסק מתחיל להראות סימני היחלשות תזרימית כתוצאה מתקבולי לקוחות שמתעכבים, ניתוב לקוי של כספי העסק, פערי מימון בהון חוזר וסיבות נוספות שעלולות להוביל לקריסה ולעיתים גם לסגירת העסק כאשר אינם מטופלות כראוי.

בעל עסק שמזהה מגמה של היחלשות תזרימית חייב להגיב במהירות, ולהזרים מזומנים לעסק באופן מיידי. על ידי גיוס אשראי מהבנק, מקרן לעסקים או משקיע חיצוני.

האופציה הזמינה והזולה ביותר הינה גיוס אשראי מהבנק. ואציג בפניכם כמה טיפים להתנהלות נכונה וגיוס אשראי "טוב" מהבנק:

גיוס אשראי

 

  • מראה חיצוני- למראה החיצוני שלכם יש השפעה גדולה ! כאשר אתם מגיעים לבנק – הקפידו על הופעה מסודרת ונקייה, הציגו כרטיס ביקור… קצת מיושן אבל זו המציאות !
  • שמירה על קשר עם הבנק- יש ליצור קשר טוב עם פקיד הבנק שעמו אתם משוחחים. כאשר הקשר נעים וידידותי, הבנקאי יכיר אתכם ויוכל להעריך את הסיכון במתן האשראי, במקרה כזה אנו לרב נהנה מיחס מועדף, מהיר ותנאים טובים להלוואה.
  • לקיים את הפגישה בבית העסק- פגישה בבית העסק והצגת הרמה המוחשית של הפעילות העסקית מייצרת תחושת אמון בקרב הבנקאי והבנה שהעסק על קרקע מוצקה וניתן לסמוך על בעליו.
  • לספק מידע על העסק ועליכם- לכל מספר ולכל מגמה בדוחות הכספיים יש סיבה, שכן המספרים הם רק התוצאה. החובה המוטלת עלינו כבעלי עסקים היא לדעת את הסיבות לאירועים שקרו בעסק שלנו, למידה של המידע והצגתו באופן נכון תאפשר לכם לענות בביטחון על השאלות שיופנו אליכם. להקדים ולספר על העסק אינה בבחינת להרשים את הפקיד, אלא לספק מידע שמשפר את העמדה שלכם.
  • לבוא מוכנים- מה הסכום אותו אתם צריכים ? איך בכוונתכם להחזיר את ההלוואה ? לאיזו תקופה אתם זקוקים לאשראי ?
  • הכנת מידע עסקי ותזרימי- ספקו דוחות כספיים ודוחות מידיים עם ניתוח המספרים של העסק , הכינו מצגת המספקת תמונה ברורה ומפורטת על העסק וכל התנועות הכספיות כולל תזרים מזומנים שהוא למעשה השפה שבה מדברים הבנקים כאשר הם מקצים אשראי לעסק. את התזרים מומלץ לבנות באקסל לפחות 3 חודשים קדימה ולכלול בו חובות חוזיים עתידיים, פריסות תשלומים, צ'קים דחויים ותקבולים צפויים. הבנקים אוהבים דוחות וככל שיקבלו יותר מוניטין ותנאי האשראי של העסק מול הבנק ישתפרו.
  • לא לקבל את כל הצעה שמציעים לכם- הלוואה היא מוצר גמיש ביותר מבחינת תמחור, אם תתמקחו – תקבלו הצעה טובה יותר, ואם תשקיעו זמן ופגישות ותבקשו הצעות ממספר בנקים נוספים וודאי תזכו להצעות טובות יותר. הבנק הוא עסק כלכלי לכל דבר הרוצה אתכם כלקוחות, וכמו שניתן להתמקח בשוק על הסחורה, ניתן להתמקח על העמלות והריביות שניגבות מכם.
  • לבוא עם יועץ מתאים-מומלץ להגיע עם יועץ בעל ניסיון בהתנהלות מו המערכת הבנקאית, יועץ שמכיר את השפה של הבנק ואת דרכי קבלת ההחלטות בתוכו, יועץ כזה יכול להגדיל משמעותית את הסיכוי של עסק שלכם לקבל אשראי .